Lilly

14. dec, 2014

Lilly

 Vi åkte till havet idag, till hundarnas förtjusning, dock inte min! Trodde ett tag vi skulle lyfta i blåsten! vill tassa omkringi mjuk härlig snö nu men  då får jag väl flytta norr ut ! Hade vi varit norr ut, så skulle inte hundarna varit oranga av lervällning utan nyputsade av vit snö, när vi kom hem! bara att tvätta av...igen!

Härligt var det att komma hem till värmen och det gör ont i hjärtat av att se folk ligga under broar mitt i avgaser och köld!

Isa är forfarande en stillsam dam och idag kräktes hon🙂Är det något att vara glad över kan man tycka men nu blev jag det! Om hon är dräktig, så är det så det kan vara just nu i hennes ev dräktighet! Ja inget är som väntans tider!!

En bild på min kära Lilly  idag och lite rufsig i kalufsen av blåsten! Jag tycker hon är vackerändå:)

Vi hörs

 

 

Senaste kommentaren

15.09 | 19:14

Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena

15.09 | 14:18

Det gör jag.

15.09 | 12:21

Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)

15.09 | 11:07

Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.

Dela den här sidan