Inte så lätt ibland :(

23. jul, 2015

Inte så lätt ibland :(

Nu har iIsa haft flera kärleksmöten denna vecka  med finaste Ceazar! Någon riktigt lyckad parning blev det tyvärr inte! Nu hoppas jag på ett mirakel...igen och får vänta några veckor på ev tecken! Inte lätt det här med parning..ibland!

Luna hade också ett kärleksmöte idag med SnyggOlle från Callunavias kennel  och där gick det strålande:) Ev. kommande valpar tillhör dock Callunavias Kennel...snyft :( Spännande är det iaf !

Annars händer inte så mycket här! En liten handlerkurs för mig o Rosa, är vi anmälda till! Alltid något att se fram mot!

Vi hörs

Senaste kommentaren

15.09 | 19:14

Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena

15.09 | 14:18

Det gör jag.

15.09 | 12:21

Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)

15.09 | 11:07

Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.

Dela den här sidan