17. jan, 2016
Jisses vad kallt det är nu !! Damerna får nu korta och ofta promenader.Dem är ju väldigt nära marken och deras tassar och ben kan få kramp! Tänk på att glykol är sött och gott för djur och dödligt!!! Salt är inte heller skönt för små tassar.
Isa lilla mår nog lite tjuvtjockt nu. Kinkar med maten och är lite hängig. Inget hoppsan ute , bara ett evennerligt nosande på varenda fläck! Om ca två veckor kan man nog se att hon breddar lite och får en liten mage....hoppas jag :) Ja tålamod är en dygd vill jag lova!
Vi hörs
Senaste kommentaren
15.09 | 19:14
Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena
15.09 | 14:18
Det gör jag.
15.09 | 12:21
Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)
15.09 | 11:07
Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.