18. jan, 2016
Likt en Sibiriska stad, såg ut det som när jag tittade ut från fönstret igår kväll ! Bilarna var isiga och människorna täckta med tjocka kläder.Huvuden, som var invirade i tjocka halsdukar, såg man knappt ! Lilla Rosa fick kramp i benet igår och jag är glad hon bara väger 6,4 kg!! Bar henne hela vägen hem där jag masserade lilla prinsessan!
Med Isa är allt bra.Har kinkat med maten lite några dagar och får nu bara färskfoder och det äter hon med god aptit:)Rotmos var också gott:)
Det brukar bli en "skål" vid revbenens slut, när Isa ligger på rygg. Den är inte där nu :) Tror det är ett tecken!?
Undrar om där är några valpar och hur dem ser ut! Havanaisen är lite som Akleja, man vet inte riktigt säkert vilka färger som valparna får! Spännande!
Isas fina bror Zorro är svart/havannabrun och ägs av Malin Gäfvert i Växjö!
Det ärZorro på bilden:)
Vi hörs
Senaste kommentaren
15.09 | 19:14
Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena
15.09 | 14:18
Det gör jag.
15.09 | 12:21
Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)
15.09 | 11:07
Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.