16. mar, 2017
Jagger stökade lite igår kväll! Tittade igenom honom mycket noggrant-igen! Allt såg så bra ut men han var så missnöjd och pep hela tiden. Han var lugn o fin när han fick sova i min hand! Gissade han behövde ännu mer värme. Har därför sänkt värmelampan över småttingarna och nu är det fridfullt i valplådan :) Just nu ligger han på rygg mitt under lampan och "solar" och är helnöjd:)
Valpar behöver minst 24 grader varmt.Det fattades väl lite för jagger❤Alltid lite nervöst första veckorna!
Rosa är väldigt intressant för de andra damerna: Det nosas intensivt på hennes bak:) Nu börjar det där med att leta tecken-är hon dräktig?
Snart ska jag till Malmö och sova över en natt i samband med utställningen. Lite svårt att lämna småttingarna men maken och sonen ska passa juvelerna, så det blir nog bra det med:)
Senaste kommentaren
15.09 | 19:14
Hej!
Vi är mycket intresserade av någon omplacering.
Har haft hund förut,
Vi är en kärleksfull familj med vuxen dotter.
Berättar givet vis mera om oss om intresse finns /mvh Helena
15.09 | 14:18
Det gör jag.
15.09 | 12:21
Hej!
Vad kul du träffat fine Hjalmar:) Kan du höra av dig på fagerhavanais@gmail.com om några dagar. Måste landa lite först:)
15.09 | 11:07
Hej!
Jag är intresserad av en valp från dig. Jag har träffat en hane, i Strömstad, som är så vacker. Vet att du just fått en ny kull men har du tid så hör gärna av dig.